Aranżacja tarasu krok po kroku

Taras to integralna część domu. Warto zatem zadbać, by był elegancki i przyjemny, a odpoczynek na nim był prawdziwą przyjemnością. Jak wygląda aranżacja tarasów drewnianych krok po kroku?

Wygoda jest najważniejsza

Wybierając meble na taras, warto zadbać, by były one nie tylko eleganckie, ale również wygodne i co najważniejsze trwałe. Ważne, by były również odporne na warunki atmosferyczne. Wybór mebli na taras jest bardzo duży. Można zdecydować się na meble drewniane, rattanowe lub z technorattanu. Interesujące są również meble, które są połączeniem drewna z metalem. Wybierając meble drewniane, trzeba pamiętać, że drewno jest materiałem, który wymaga pielęgnacji. Raz na kilka lat należy usunąć starą farbę, wyczyścić meble i ponownie je zaimpregnować. Bardzo wygodne z pewnością będą meble z technorattanu. Są odporne na promienie UV oraz opady atmosferyczne. Co więcej, są dużo bardziej wytrzymałe niż meble rattanowe. Taras drewniany aranżacja z wykorzystaniem mebli modułowych będzie wyjątkowo atrakcyjna. Meble modułowe można dowolnie ustawiać i wykorzystywać w miarę zapotrzebowania. Wybierając meble na taras, koniecznie trzeba pamiętać, by ich ilość oraz wielkość była dostosowana do rozmiarów tarasu. Na małym tarasie należy unikać dużych mebli, które sprawią, że taras będzie zagracony, a odpoczynek nie będzie przyjemny. Wybierając meble tarasowe, koniecznie trzeba pamiętać, że należy skoncentrować się na modelach, które będziemy mieli gdzie przechowywać zimą. Meble tarasowe warto zabezpieczyć przed mrozem oraz śniegiem.

W miejskiej dżungli

Aranżacja tarasów drewnianych musi być pełna roślin, które pozwolą poczuć się jak w dżungli. Kwiaty, pnącza oraz niewielkie iglaki na tarasie pomogą również odizolować się od świata zewnętrznego. Ochronią balkon przed wiatrami, a nas przed czujnym okiem sąsiadów. Warto zadbać, by roślin tych było jak najwięcej. Dobrze umieścić je na barierkach, podłodze czy na ścianie, dzięki temu wszędzie będzie zielono i pięknie. Wybierając donice, które są integralną częścią kompozycji, należy dopasować je nie tylko do roślin, ale również do wyposażenia tarasu. Aranżacja tarasów galeria, w której widać kwiaty w wiklinowych koszach i koszykach są niezwykle efektowne. Wiklina idealnie komponuje się z drewnem. Do takiego zestawu warto również dołączyć osłonki na donice, które wykonane są z drewna. Drewniane osłonki mogą być wykonane z jednego kawałka drewna, ale również bardzo interesujące są osłonki, które składają się z drewnianych klepek związanych sznurkiem. Do takich donic warto wykorzystać kwiaty kwitnące. Pelargonie, petunie czy surfinie będą idealne, by stworzyć barwne kompozycje. Aranżacja tarasów drewnianych, daje ogromne możliwości. Świetnie będą wyglądały donice drewniane, które są połączone z kratką, która podpiera rośliny. W takiej donicy świetnie będzie wyglądał pnący groszek czy bluszcz, który zachowa zielony kolor do późnej jesieni. Na dużym i przestronnym tarasie sprawdzą się również niewielkie iglaki. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, by wybierać gatunki karłowate, które nie rozrosną się nadmiernie.

Kropka nad „i”

Poranna kawa na tarasie to prawdziwa przyjemność. Warto jednak zadbać, by również wieczorem taras był przyjemny i przytulny. Ogromne znaczenie w aranżacji tarasów drewnianych ma światło, które wprowadza sielski klimat. Taras drewniany aranżacja ze światłem w roli głównej powinna być bardzo zróżnicowana. Już na etapie projektowania tarasu warto zadbać, by podciągnąć oświetlenie do strategicznych punktów tarasu. Lampę warto umieścić tuż nad drzwiami wejściowymi, nad stołem czy w odległej części tarasu, by dawała delikatne i subtelne światło. Aranżacja tarasów drewnianych powinna wykorzystywać również lampy solarne, które można umieścić w różnych punktach tarasu. Lampki solarne na długich podporach mogą znajdować się w donicach z kwiatami. Lampy kule można położyć bezpośrednio na posadzce. Świetnie będą wyglądały w pobliżu stolika, który delikatnie doświetlą. Warto również wykorzystać świetlne girlandy. Mogą znaleźć się na barierce, na ścianie budynku czy na kratce, na której opierają się rośliny. Ustawiając lampy solarne, należy pamiętać, by umieścić je tak, by miały jak najdłuższy dostęp do promieni słonecznych, dzięki temu będą doświetlały taras długo po zmroku.

Szukasz narzędzi niezbędnych do budowy tarasu? Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym camomocowanie.pl.