Budowa tarasu drewnianego

Taras wykonany z drewna czy kompozytu to doskonałe i stylowe rozwiązanie dla każdego ogrodu, domu lub mieszkania. Dobrze wykonany taras drewniany, czyli odpowiednio dobrane drewno, odizolowane od podłoża i fachowo zakonserwowane sprawia, że posłuży nam przez długie lata. Przy budowie tarasu używamy drewna egzotycznego, drewna europejskiego, drewna krajowego, jak i kompozytu oraz systemu CAMO – dzięki któremu nie widać wkrętów – Twoje stopy są bezpieczne, deski nie pękają i są odporne na warunki atmosferyczne.

Mocowanie tarasu drewnianego

Letnie popołudnie na świeżym powietrzu lub dowolną inną porą roku, z kawą w ręce, a Ciebie nic nie parzy ani nie uwiera w stopy. Idealnie gładka powierzchnia, która wygląda estetycznie i pasuje do każdego stylu domu. Brzmi świetnie? Tarasy drewniane i z deski kompozytowej to najpopularniejsze rozwiązania wykończeniowe. Trudno odmówić im uroku — zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj materiału dobrze wygląda o każdej porze roku, a ich budowa oraz montaż nie zajmują długo. Oczywiście, konstrukcje wykonane z drewna naturalnego wymagają regularnej konserwacji, ale nawet najlepszy zamiennik nie jest w stanie oddać uczucia, które daje pod stopami. Niezależnie jednak od tego, która opcja bardziej przypadła Ci do gustu, razem z nami Twój projekt stanie się rzeczywistością.

Budowa tarasu – na co należy zwrócić uwagę?

Jeżeli już podjąłeś decyzję, który surowiec chcesz wykorzystać do stworzenia idealnej konstrukcji, to przed Tobą wciąż wiele pracy. Wybranie samego materiału nie wystarczy. Montaż, a właściwie sama budowa tarasów drewnianych lub z desek kompozytowych wymaga użycia odpowiednich wkrętów i narzędzi. Naszą specjalnością jest niezawodny system CAMO, dzięki któremu jesteś w stanie uzyskać maksymalnie estetyczny efekt. Elementy montażowe, nawet te najmniejsze, pozostają całkowicie niewidoczne, ponieważ wkręty umieszcza się z boku, a nie od góry. W ten sposób uzyskujemy idealną powierzchnię, której wygląd nie zostaje w żaden sposób naruszony, a sam montaż i budowa tarasu z deski kompozytowej lub drewnianej jest bardzo szybki.

Montaż tarasu z desek naturalnych i kompozytowych

Nasza firma oferuje jedynie nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na stabilne zamocowanie poszczególnych elementów konstrukcji. W asortymencie znajdziesz także liczne narzędzia i akcesoria, oraz preparatu do zabezpieczania powierzchni drewnianych, na przykład oleje. Jednak na stronie internetowej znajdziesz także dokładnie instrukcje, które pozwolą na samodzielny montaż tarasu z desek kompozytowych. Budowa z użyciem systemu CAMO nie wymaga użycia betonu, więc z pewnością wiele osób sobie z nią poradzi.