Usługi konserwacji i renowacji drewnianych tarasów

Przeprowadzamy pielęgnację tarasów drewnianych, która powinna być wykonywana dwa razy w roku wczesną jesienią, aby zabezpieczyć deski przed zimą oraz w okresie wiosennym przed rozpoczęciem sezonu letniego. Zabiegi konserwacyjne tarasu drewnianego chronią drewno przed naturalnym patynowaniem oraz zagwarantują wieloletnią trwałość.

Wykonujemy:
– czyszczenie ciśnieniowe
– czyszczenie środkami chemicznymi
– czyszczenie mechaniczne
– impregnowanie, olejowanie

Dlaczego warto regularnie dbać o taras?

Jesteś szczęśliwym posiadaczem drewnianego tarasu? Zapewne dostrzegasz, że intensywnie eksploatowane deski tracą swój dawny blask, a ozdoba Twojego domu zdaje się odstraszać gości już od wejścia. Kluczem do utrzymania drewnianego tarasu w nienagannym stanie jest regularna pielęgnacja desek, z których jest zbudowany. Najlepiej wykonywać ją jesienią, by zabezpieczyć drewno przed niekorzystnymi, zimowymi warunkami atmosferycznymi oraz wiosną, odświeżając je po srogiej zimie. Regularne dbanie o deski zapobiega ich niszczeniu. Nie robienie tego może skutkować kosztownym remontem, a nawet uszczerbkiem na zdrowiu, jeśli kilka z nich pęknie pod naciskiem stopy. Jeżeli dotychczas nie stosowałeś żadnych zabiegów konserwacyjnych, przekaż opiekę nad swoim tarasem w nasze ręce. Przeprowadzimy kompleksową pielęgnację drewnianych desek i zabezpieczymy je przed niekorzystnym działaniem surowych temperatur i opadów atmosferycznych.

Z jakich etapów składa się renowacja drewnianego tarasu?

Odnowienie tarasu rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia jego powierzchni. Za pomocą myjki ciśnieniowej usuwamy z desek wszystkie zabrudzenia powstałe podczas jego użytkowania, zwłaszcza przywiany przez wiatr piasek oraz pył. Tak przygotowany taras traktujemy dedykowanym środkiem czyszczącym. Z jego pomocą pozbędziemy się z drewna tłustych plam i szarych przebarwień. Oprócz usunięcia zabrudzeń, mycie rozcieńczonym środkiem chemicznym rozjaśnia deski, które pociemniały w trakcie użytkowania. Użycie myjki ciśnieniowej niekiedy nie wystarcza, by taras odzyskał dawny blask. Jeżeli w ryflach drewnianych desek nadal pozostają zanieczyszczenia, przechodzimy do czyszczenia mechanicznego. Renowacja tarasu wymaga czasem pozbycia się naturalnie powstałej patyny. Sprzęt, z którego korzystamy, skutecznie ją usunie, odmładzając wysłużoną powierzchnię. Gdy taras jest dokładnie oczyszczony i odświeżony, przystępujemy do ostatnich etapów naszej pracy, czyli impregnacji i nałożenia oleju. Renowacja starego tarasu wiąże się z uprzednim zeszlifowaniem powłoki lakierniczej. Na deski pozbawione lakieru i oczyszczone z powstałego w trakcie tej czynności pyłu nakładamy impregnat. Chroni on drewnianą powierzchnię przed degradującym działaniem owadów, grzybów, pleśni i wilgoci. Zaimpregnowane deski pokrywamy dwoma warstwami oleju dedykowanego do drewna tarasowego. Po upływie minimum dwóch dni od nałożenia drugiej warstwy oleju możesz już w pełni korzystać z odświeżonego i skutecznie zabezpieczonego tarasu.

Renowacja tarasów drewnianych Warszawa i okolice

Skontaktuj się z nami, jeżeli Twój taras znacznie odbiega wyglądem od czasów jego największej świetności. Zajmiemy się przywróceniem mu dawnego blasku, używając profesjonalnego sprzętu i specjalistycznych środków czyszczących. Zachęcamy do podjęcia długofalowej współpracy, polegającej na cyklicznym odświeżaniu Twojego drewnianego tarasu w okresie wiosennym i zabezpieczaniu go przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych w miesiącach jesienno-zimowych. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, zadbaj o swój taras już dziś!