Błędy w wykonywaniu tarasu

Przydomowa przestrzeń wypoczynkowa to popularne rozwiązanie wśród właścicieli nieruchomości z terenem zielonym. Warto jednak wiedzieć, jakie są najczęstsze błędy wykonywane przy budowie tarasu, by uniknąć ich popełnienia. W efekcie będzie można dłużej cieszyć się dobrym stanem technicznym oraz estetycznym wyglądem drewnianej konstrukcji. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy powszechne nieprawidłowości zachodzące przy tworzeniu przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej.

Jakich błędów należy unikać przy budowie tarasu?

Częstym problemem jest brak odpowiedniej izolacji drewnianej konstrukcji – nieszczelne zabezpieczenia przeciwwodne, brak paroizolacji czy niewystarczająca wydajność w przypadku montażu w środowisku narażonym na trudne warunki. Powszechnie wykonywanym błędem przy budowie tarasu jest także połączenie go z fundamentami domu, gdyż zwiększa to ryzyko pojawienia się pęknięć i prowadzi do przerwania ciągłości izolacji termicznej budynku.

Ponadto warto unikać stosowania materiałów cechujących się słabą jakością, ponieważ wykonane z nich konstrukcje będą eksploatowane w środowisku poddawanym częstym zmianom temperatur, wilgoci, narażonym na uszkodzenia mechaniczne i inne szkodliwe czynniki. Do budowy drewnianego tarasu należy więc zastosować wysokojakościowe komponenty. Trzeba także unikać błędów w postaci nieprzemyślanej konstrukcji np. nieuwzględniającej potrzeb i bezpieczeństwa użytkowników. Brak balustrady, podjazdu czy źle wykonane schody znacznie obniżają komfort korzystania z przestrzeni wypoczynkowej.

Powszechne błędy przy budowie tarasu

Często wykonywanym błędem jest również brak spadku na drewnianym tarasie – przy budowie trzeba uwzględnić kąt nachylenia od ściany budynku wynoszący około 2%, by uniknąć zniszczenia i zawilgocenia podłoża. Ostatnią kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest brak zadaszenia przestrzeni, przez co staje się ona mniej funkcjonalna podczas deszczowych lub bardzo słonecznych dni.

Decydując się na budowę drewnianego tarasu, trzeba mieć na uwadze omówione w powyższym tekście błędy. Polecanym rozwiązaniem jest także korzystanie z wysokiej klasy komponentów, które można znaleźć w sklepie online camomocowanie.pl.