Czym pielęgnować deski tarasowe?

Po co pielęgnować deski tarasowe?

Deski tarasowe niszczeją pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, użytkowania, promieniowania słonecznego, ale również po prostu przez mijający czas. Warto więc odpowiednio o nie zadbać. Szczególnie, jeśli chce się, aby drewno tarasowe posłużyło przez wiele lat. Deski na tarasie można pielęgnować poprzez olejowanie ich odpowiednimi środkami do impregnowania. Preparaty te posiadają różne właściwości, na przykład zapobiegają powstawaniu na deskach grzybów i pleśni. Drewno tarasowe pielęgnuje się więc po to, aby jak najdłużej utrzymać je w dobrym stanie. Zamiast wymieniać deski na tarasie, kiedy te ulegną zniszczeniu, lepiej jest pomyśleć zawczasu i regularnie je pielęgnować. Deski tarasowe powinno się odświeżać raz lub dwa razy w ciągu roku.


Najlepsze produkty do pielęgnacji desek tarasowych

Wiele osób chcących odświeżyć swój taras, zadaje sobie pytanie – czym pielęgnować deski tarasowe? Choć na rynku dostępnych są dziesiątki preparatów przeznaczonych do impregnowania drewna tarasowego, wybór może być tylko jeden – oleje WOCA. Stosowanie ich w odpowiedni sposób pozwoli przedłużyć żywotność tarasu o wiele lat. Aplikacja olejów marki WOCA nie jest trudnym zadaniem. Najważniejsza jest w tym przede wszystkim regularność, dokładność i zastosowanie się do poleceń zawartych w instrukcji produktu. Środki do pielęgnacji drewna tarasowego marki WOCA można znaleźć w ofercie camomocowanie.pl. Jest tam dostępnych kilka ich rodzajów. Każdy preparat sprawdzi się w swoim zadaniu najlepiej jak to możliwe. Na stronie camomocowanie.pl można znaleźć:
WOCA Exterior Wood Cleaner – środek ten przeznaczony jest do czyszczenia zabrudzonych desek tarasowych
WOCA Exterior Wash-in Oil – doskonale sprawdzi się podczas pielęgnacji desek tarasowych – oczyści je oraz odnowi poprzednio nałożoną warstwę oleju
WOCA Exterior Wood Primer – chroni drewno oraz wzmacnia przyczepność powierzchni
WOCA Exterior Oil – produkt ten posiada mnóstwo właściwości, między innymi zapewnia wodoodporność, chroni przed promieniowaniem UV czy zapobiega pojawianiu się na nich pleśni i grzybów
WOCA Exterior Deep Cleaner – produkt doskonale sprawdzi się w usuwaniu ciężkich do pozbycia się plam z desek tarasowych
Mając już zakupiony odpowiedni produkt do pielęgnacji desek tarasowych, wystarczy zaaplikować go na nie. Zadanie to nie powinno sprawić zbyt wiele trudności, a efekty z pewnością będą zniewalające.


Ciesz się swoim tarasem przez wiele lat!

Regularna pielęgnacja tarasu pozwoli Ci się cieszyć nim przez znacznie więcej czasu, niż gdyby w ogóle nie był on odświeżany. Brak zabezpieczenia desek tarasowych może skutkować ich szybką wymianą. Można uniknąć tej kolejnej czasochłonnej budowy, jak i sporych wydatków. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni produkt do pielęgnacji desek tarasowych. Koszt preparatów WOCA jest nieporównywalnie niższy od kosztów postawienia nowego tarasu. Lepiej więc zawczasu zacząć stosowanie odpowiednich produktów do impregnacji drewna tarasowego. Pierwszą warstwę dobrze jest nałożyć zaraz po wybudowaniu tarasu. Później, wystarczy już tylko pamiętać, aby powtarzać tę czynność regularnie – raz lub dwa razy do roku. To sprawi, że nawet po kilku latach od wybudowania, taras będzie wyglądał niemal jak nowy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą olejów WOCA. Ponadto jeśli szukasz więcej informacji na temat zabezpieczenia drewna tarasowego czy jego odświeżenia, zapraszamy na naszego bloga.