Jak używać wkrętów tarasowych?

Jak używać wkrętów tarasowych, by zmontowana konstrukcja była trwała, stabilna, bezpieczna, a przy tym estetyczna? Czy potrzebne są do tego specjalistyczne narzędzia? O czym należy pamiętać? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Jak używać wkrętów tarasowych?

Jeśli planujesz samodzielnie zbudować taras z desek drewnianych, a robić to będziesz pierwszy raz w życiu, prędzej czy później staniesz przed pytaniem: jak używać wkrętów tarasowych? Odpowiedź zależy od tego, jakie konkretnie elementy mocujące wybierzesz. Na rynku jest dużo rozwiązań różnego typu. Tradycyjne wkręty wkręca się prostopadle, pod kątem prostym do powierzchni deski, przebijając się przez jej wierzchnią warstwę. Jest to rozwiązanie powszechne, ale niewystarczająco funkcjonalne i estetyczne. W takiej sytuacji łby wkrętów są widoczne od góry, co przy większej ilości elementów montażowych nie zawsze wygląda dobrze. Ponadto należy wówczas przykładać ogromną wagę do precyzji. Z jednej strony nie można deski przekręcić na wylot (o co stosunkowo łatwo, biorąc pod uwagę stożkowy kształt główek). Z drugiej natomiast, należy dbać o to, by łby nie wystawały ponad płaszczyznę tarasu – byłyby wówczas narażone na uszkodzenie, ale przede wszystkim stanowiły niebezpieczeństwo dla użytkowników, zwłaszcza chodzących boso. Ale uwaga – wszystkie tego typu problemy znikają po zastosowaniu nowatorskiego systemu wkrętów Camo, który pod wieloma względami różni się od klasycznych rozwiązań. Na czym polegają jego przewagi i w jaki sposób należy używać wkrętów CAMO?

Jak stosować wkręty Camo?

Wkręty Camo mają specjalnie opracowany kształt i konstrukcję. Umożliwia to wkręcanie elementów mocujących pod kątem 45 stopni w wybrane miejsca na bokach desek, tuż przy ich krawędzi. Dzięki temu wkręty nie są widoczne od zewnątrz, co wydatnie podnosi walory estetyczne i praktyczne tarasu. Jak stosować wkręty Camo? W przypadku miękkich gatunków drewna wkręca się je bez wcześniejszego nawiercania otworów – wyjątek stanowią gatunki drzewa tropikalnego, które jest bardzo twarde i wymaga uprzedniego przygotowania. Należy pamiętać, że między deskami pozostawia się szczeliny o szerokości kilku milimetrów. Umożliwia to bezproblemowy montaż, a także ewentualny demontaż w sytuacji, gdy zajdzie konieczność wymiany desek. Dodatkowo rozwiązanie to zapewnia doskonałą wentylację, a także chroni przed uszkodzeniami, na które narażone jest drewno, nieustannie „pracujące”, rozszerzające się lub kurczące pod wpływem warunków atmosferycznych. Co istotne, do budowy tarasu warto wykorzystać specjalne narzędzia montażowe Camo, takie jak Marksman Pro, który ustawia wkręty pod odpowiednim kątem, a także wymusza tworzenie szczelin o precyzyjnie ustalonej szerokości (od 1,6 do 5 milimetrów). Wybrać też można Camo Drive – bezprzewodowe urządzenie podłączane do wkrętaki, umożliwiające błyskawiczny, niemal taśmowy sposób montażu. W przypadku twardych, egzotycznych gatunków drewna, takich jak cumaru, massaranduba czy bangikirai, wskazane jest też użycie świdra Camo, za pomocą którego nawierca się niewielkie otwory, w których zakotwiczone zostaną wkręty. Całość uzupełniają bity Camo, służące do mocowania, a jednocześnie zapobiegające nadmiernemu wkręcaniu wkrętów. 

Dlaczego warto wybrać wkręty Camo?

Wkręty Camo zapewniają trwałość konstrukcji tarasu. Dociągając deski pod kątem 45 stopni wydatnie ograniczają możliwość ruchu w płaszczyźnie pionowej oraz poziomej. Ponieważ są samowkręcające, w zestawieniu z odpowiednimi narzędziami gwarantują też niezwykłą szybkość precyzyjnej aplikacji bez jakichkolwiek kompromisów, jeśli chodzi o aspekt czysto wizualny. Co warto podkreślić, dostępne w sklepie internetowym camomocowanie.pl wkręty wykonane są z materiałów odpornych na korodowanie, zapewniające długotrwałe użytkowanie. W zależności od potrzeb możesz wybrać mocowania ze stali nierdzewnej, a także pokryte cynkiem lub specjalną powłoką ceramiczną. Wszystko to sprawia, że wkręty Camo są doskonałą opcją dla wszystkich osób planujących budowę tarasu.