Niewidoczny system do mocowania drewna: tarasu, oblicówki, podbitki

Taras to konstrukcja, która z oczywistych względów musi być zamocowana w sposób trwały i bezpieczny dla użytkownika. O ile dawniej montaż ten odbywał się poprzez użycie prostych elementów łączących, o tyle dziś wykorzystuje się do tego celu znacznie bardziej nowoczesne rozwiązania. Co warto wiedzieć na ich temat?

Niewidoczny montaż tarasu

Chcąc połączyć ze sobą poszczególne deski tarasowe, warto skorzystać z wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Specjalistyczne wkręty, które pokryte są warstwą cynku, stal nierdzewna, bądź ceramiki, to tylko niektóre z nich. Oprócz samych wkrętów wykorzystuje się w tym celu znacznie bardziej złożone i profesjonalne narzędzia. Ich zadaniem jest połączenie poszczególnych elementów na krawędzi deski tarasowej, dzięki czemu wkręty stają się niewidoczne. Takie rozwiązanie nie tylko wpływa korzystnie na sam wygląd tarasu, ale też co równie ważne- zabezpiecza bose stopy nóg, obuwie, meble i inne płaszczyzny przed ryzykiem porysowania ich powierzchni.

Narzędzia CAMO do niewidocznego mocowania tarasu\

Stworzone przez firmę CAMO narzędzie Marksman Pro, to profesjonalny sprzęt wykorzystywany do mocowania wkrętów na specjalnie do tego celu przygotowanej desce tarasowej. Co ciekawe, ta opatentowana metoda polega w głównej mierze na ukierunkowaniu wkrętów pod specjalnym kątem i to bezpośrednio przy krawędzi deski. Dzięki temu między nią a krawędzią kolejnej deski tworzy się niewielka szczelina, której rozmiar nie przekracza zwykle 2 lub 5 mm (zależnie od zastosowanej technologii). W ten sposób tworzona jest nawierzchnia, która nie tylko jest w miarę jednolita, ale też może „pracować”, zależnie od oddziałującej na nią temperatury.

Elementy systemu CAMO

1. Wkręty tarasowe – to rozwiązania zoptymalizowane tylko pod kątem tego systemu. Ze względu na swój specyficzny kształt i wzmocnioną konstrukcję, doskonale sprawdzają się one jako sposób łączenia poszczególnych elementów w systemie CAMO. Wkręty tarasowe wchodzące w skład tego systemu są chronione przed wilgocią i nie niszczą drewna.

2. Camo LEVERto funkcjonalne narzędzie służące do dociskania poszczególnych desek tarasu, a co za tym idzie – również ich wyrównywania. Zaletą tego narzędzia jest jego niezwykle łatwa obsługa. Po zamocowaniu narzędzia, można wyrównać deski za pomocą pojedynczego ruchu ręką. Co ważne, proces ten odbywa się bez nadmiernego użycia siły. 

3. Camo Drive – to narzędzie, dzięki któremu można w łatwy sposób zamocować poszczególne deski tarasowe z wykorzystaniem standardu Camo. Co więcej, jest to narzędzie montowane bezpośrednio na wkrętarkę, dzięki czemu nie wymaga zastosowania przewodów, ani też innych rozwiązań utrudniających eksploatację. Za pomocą narzędzia CAMO Drive można łączyć deski w sposób ukryty.

4. Camo Marksman – to zaawansowany i rozbudowany sprzęt, który pozwala na szybkie połączenie (pod kątem) poszczególnych desek tarasowych i to w całkowicie niewidoczny sposób. Narzędzia Marksman występują w kilku różnych wariantach technicznych, w których każde jest przeznaczone do montażu z wykorzystaniem różnych rozmiarów szczelin (od 5 do 1.6 mm). 

Narzędzia te – używane w sposób kompleksowy – pozwalają na ekspresowe połączenie wszystkich desek tarasowych, a także – co również jest ważne – ich stopniowe wyrównanie. 

Kilka słów podsumowania

System Camo pozwala na efektywne i niewidoczne połączenie ze sobą desek tarasowych, które – dzięki niewidocznemu systemowi mocowań – tworzą razem jednolitą i scaloną powierzchnię. Co ważne, oferowane przez nas narzędzi są w stanie w ograniczyć szerokość szczelin do zaledwie 1.6 mm.